Osteopatia Kraków - Fizjatria skuteczna rehabilitacja

Fizjatria
+48 512 428 411
Centrum fizjoterapii &
Dzieci i Niemowląt
Karol Wojtyła
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym
sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
Przejdź do treści
Usługi
OSTEOPATIA DZIECI

Osteopatia najmłodszych
Osteopatia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej, jednak skojarzenia, jakie się z tym wiążą, mogą być mylące. Mówiąc „niekonwencjonalna”, możemy myśleć od razu o dalekowschodnich tradycjach czy o współczesnych szamanach. Tymczasem osteopatia narodziła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w II połowie XIX wieku, a żeby się nią zajmować, trzeba wcześniej mieć dyplom lekarza lub fizjoterapeuty.

Na tle klasycznej zachodniej medycyny osteopatię wyróżnia holistyczne podejście do zdrowia. Traktuje ona ciało i umysł jako jedno, przyjmując, że wszystkie zachodzące w nich procesy wzajemnie na siebie wpływają. Przyczyn dolegliwości upatruje się w zaburzeniach równowagi i skupia się nie tyle na likwidowaniu bólu czy leczeniu chorób, ale na przywracaniu zdrowia – niejako kładąc nacisk na coś przeciwnego niż klasyczna medycyna, tak naprawdę mając ten sam cel, lecz inne podejście.
Zangażowanie naszych osteopatów

Osteopatia to medycyna manualna – zarówno w badaniu, jak i w leczeniu, specjalista posługuje się własnymi dłońmi, pracując z miejscami w ciele, gdzie pojawiły się napięcia i nieprawidłowości. Posiłkuje się również nowoczesną diagnostyką obrazową czy badaniami laboratoryjnymi, gdy mogą pomóc określić i dokładnie zlokalizować problem.

Pierwsza wizyta u osteopaty będzie polegała nie tylko na pogłębionym ogólnym wywiadzie, ale także na bacznej obserwacji. Postawa ciała, sposób chodzenia, siedzenia – zdradzają wiele o kondycji pacjenta. Osteopata korzysta w nich z diagnozy, wraz z tym, czego dowie się od o stylu życia, dolegliwościach fizycznych i napięciach psychicznych pacjenta. Rozmowa będzie więc dosyć długa i swobodna. Przyczyny problemów zdrowotnych według osteopatii często wiążą się ze sposobami codziennego funkcjonowania, urazami fizycznymi, ale też tkwią w układzie nerwowym. Nawet po wielu latach wpływ na życie może mieć sposób przyjścia na świat i komplikacje przy porodzie, które w pewien sposób „ustawiają” nasze ciała na całe życie.
Osteopatia dzieci
BADANIE OSTEOPATYCZNE DZIECKA
TERAPIA MANUALNA DZIECKA
Jakie problemy leczy osteopatia?

Dolegliwości, na które może pomóc osteopata, to podobnie jak w klasycznej fizjoterapii kłopoty po urazach, przykurcze, wady postawy, zwyrodnienia, przewlekłe bóle. Leczenie osteopatyczne jest także pomocne w przypadku migreny i napięciowych bólów głowy, przewlekłego zmęczenia, fibromialgii, depresji i innych zaburzeń psychicznych i nerwowych czy np. problemów z zasypianiem i innych skutków stresującego trybu życia.

Umów wizytę.
Projekt grupa graficzna FrondSpace 2018
+48 512 428 411
Wróć do spisu treści